IMG_4737_SH.jpg

Bestyrelsen

BGK - og Kultursted

Leif Elsborg, formand (valgt 2020)
Hilmar Finsens gade 18, 6400 Sønderborg
Telefon privat:  7412 4474 / Mobil: 5131 4795
lke@eucsyd.dk

 

Lars Ole Hansen, næstformand  (valgt 2020)
Ørstedsgade 48, 6400 Sønderborg

Mobil: 2790 3749 
loha@sonderborg.dk 

 

Nynne Sørine Lindstrøm  (valgt 2019)
Holger Drachmannsgade 8, 2. sal. 6400 Sønderborg
Mobil: 5330 6078
nynlin@gmail.com

 

Hanne Merete Sørensen  (valgt 2019)
Mobil: 2790 6004
hmso@sonderborg.dk

 

Inger Hoffmann  (valgt 2020)

Søndergade 46, 1., 6400 Sønderborg

Mobil: 5150 9018

Inger.hoffmann@hotmail.com

 

Hanne Carstens, 1. suppleant 

Søndergade 1, 6400 Sønderborg
Mobil: 2944 2091

hannecarstens@live.dk

 

Gurli Wagner Dammers, 2. suppleant

Fjordvejen 5, 6340 Kruså

Mobil: 2328 2759

gurliwd@hotmail.com

 

Jesper H. Kristiansen, underviserrepræsentant

Østerkobbel 26, 6440 Augustenborg

Mobil: 2684 4902

jesperk72@gmail.com


Claudia Jensen, elevrepræsentant BGK

Rebslagergade, st.v. 3, 6400 Sønderborg

Mobil: 2094 9095

claudia.jensen@hotmail.com​

Christina Christiansen, suppleant BGK

Sundquistgade 8, th., 6400 Sønderborg

Mobil: 2421 0338

christiansen.christitna@hotmail.com

Thomas Lunau, kunstskoleleder, bestyrelsessekretær
Kærvej 59, 6400 Sønderborg
Telefon arb. 7442 1828
mail@thomaslunau.dk

Aftenskolen

Leif Elsborg, formand (valgt 2020)
Hilmar Finsens gade 18, 6400 Sønderborg
Telefon privat:  7412 4474 / Mobil: 5131 4795
lke@eucsyd.dk

 

Claus Voltelen, næstformand (valgt 2019)

Ringridervej 26, st., 6400 Sønderborg
Mobil: 4094 5434
clausvoltelen@gmail.com

Hanne Agnete Jacobsen  (valgt 2020)

Sandvej 2, Svenstrup, 6430 Nordborg
Telefon privat: 7445 6483 / Mobil: 2332 3269
hpjac@post9.tele.dk 

Hanne Carstens, 1. suppleant 

Søndergade 1, 6400 Sønderborg
Mobil: 2944 2091

hannecarstens@live.dk

Gurli Wagner Dammers, 2. suppleant

Fjordvejen 5, 6340 Kruså

M 23 28 27 59

gurliwd@hotmail.com

 

Jesper H. Kristiansen, underviserrepræsentant

Østerkobbel 26, 6440 Augustenborg

Mobil: 2684 4902

jesperk72@gmail.com​

Tjitske Uekermann, elevrepræsentant

Kyshøj 17, 6470 Sydals
Mobil: 2496 6065 

tjitskeorla@gmail.com


Thomas Lunau, kunstskoleleder, bestyrelsessekretær
Kærvej 59, 6400 Sønderborg
Telefon arb. 7442 1828

mail@thomaslunau.dk

FIND OS...

Sønderjyllands Kunstskole

Nørre Havnegade 15 

DK-6400 Sønderborg

Email: 

kunstskolen@sonderborg.dk

Telefon: +45 8872 4224

Hjemmesider:

www.kunstskolen.sonderborg.dk

www.skolenforkunstogdesign.dk

www.bgk-syd.dk

KONTAKT OS...

BESØG OS PÅ DE SOCIALE MEDIER...

  • Facebook
  • Instagram
FIND OS

Sønderjyllands Kunstskole

Nørre Havnegade 52

DK - 6400 Sønderborg

Email:

kunstskolen@sonderborg.dk

Hjemmesider:

www.kunstskolen.sonderborg.dk

www.bgk-syd.dk

www.skolenforkunstogdesign.dk

Medlem af

Dansk Oplysnings Forbund

dof_logo_hvid_ren_a4-print.jpg
KONTAKT OS

 Copyright 2020 Sønderjyllands Kunstskole

DE SOCIALE
  • Facebook
  • Instagram