KUNSTAUKTION

Maleren KRISTIAN VODDER SVENSSON, kendt for sine eventyrlige, fantastiske og magiske landskaber er også kunstneren bag det værdifulde litografi som vi i den kommende weekend sætter på en lille, hurtig auktion på Facebook.

Litografi er en grafisk teknik, hvor der tegnes direkte på en kalksten. Den er trykt i et lille, eksklusivt oplag på højkvalitetspapir, kun 5 styks, hvoraf dette smukke værk er nummer 1 af 5, altså 1/5, signeret og nummereret af Kristian.

Værket er indrammet og har en størrelse på 50x70cm og en værdi af 6.000,-

Auktionen starter fredag d. 19.2 kl. 18 og afsluttes søndag d. 21.2 kl. 18.

Vi har et startbud (mindstebud) på 1.000,- og der kan bydes i omgange af 250,-

Hvis du er den første som byder fx 250,-, skal du altså skrive 1250,- i kommentarfeltet.

Er der budkrig lidt fra 5 minutter i 18 søndag, forlænges auktionen med 1 time!

Hvem bliver den heldige ejer ????

Deltag i auktionen på vores Facebookside.

FIND OS...

Sønderjyllands Kunstskole

Nørre Havnegade 15

DK-6400 Sønderborg

Email:

kunstskolen@sonderborg.dk

Telefon: +45 8872 4224

Hjemmesider:

www.kunstskolen.sonderborg.dk

www.skolenforkunstogdesign.dk

www.bgk-syd.dk

KONTAKT OS...

  • Facebook
  • Instagram
FIND OS

Sønderjyllands Kunstskole

Nørre Havnegade 15

DK - 6400 Sønderborg

Email:

kunstskolen@sonderborg.dk

Hjemmesider:

www.kunstskolen.sonderborg.dk

www.bgk-syd.dk

www.skolenforkunstogdesign.dk

Medlem af

Dansk Oplysnings Forbund

dof_logo_hvid_ren_a4-print.jpg
KONTAKT OS

 Copyright 2020 Sønderjyllands Kunstskole

DE SOCIALE
  • Facebook
  • Instagram