KUNSTAUKTION

Maleren KRISTIAN VODDER SVENSSON, kendt for sine eventyrlige, fantastiske og magiske landskaber er også kunstneren bag det værdifulde litografi som vi i den kommende weekend sætter på en lille, hurtig auktion på Facebook.

Litografi er en grafisk teknik, hvor der tegnes direkte på en kalksten. Den er trykt i et lille, eksklusivt oplag på højkvalitetspapir, kun 5 styks, hvoraf dette smukke værk er nummer 1 af 5, altså 1/5, signeret og nummereret af Kristian.

Værket er indrammet og har en størrelse på 50x70cm og en værdi af 6.000,-

Auktionen starter fredag d. 19.2 kl. 18 og afsluttes søndag d. 21.2 kl. 18.

Vi har et startbud (mindstebud) på 1.000,- og der kan bydes i omgange af 250,-

Hvis du er den første som byder fx 250,-, skal du altså skrive 1250,- i kommentarfeltet.

Er der budkrig lidt fra 5 minutter i 18 søndag, forlænges auktionen med 1 time!

Hvem bliver den heldige ejer ????

Deltag i auktionen på vores Facebookside.

_C4A4751 (1)-min.jpg
kvs_mock.jpg
Kristian Vodder (2) (1).jpg